Vyberte stránku

The Jesus Film je křesťanský film režiséra Rice Broocse. Jedná se o první film, který přesně a zábavně představuje příběh Ježíše Nazaretského. Film byl vytvořen organizací Campus Crusade for Christ International za podpory Kristovy církve. Je založen na čtyřech biblických evangeliích – Matoušově, Markově, Lukášově a Janově.

Tento film Ježíš je asi nejpřesnější zpracování Lukášova evangelia, které je možné shlédnout také na YouTube. Není to sice snímek nový, ale svým věrným biblickým ztvárněním je na svou dobu opravdu jedinečný.

Film Ježíš v českých kinech

Starší ročníky si ho možná pamatují také z masového promítání v mnoha českých kinech v letech 1990-1993. Hned po Sametové revoluci byl u nás veliký hlad po duchovním rozměru a smyslu života. Křesťanství, coby „zakázané ovoce“ po 40 let komunismu v Československu, zažívalo veliký boom. Tehdy se spojily zejména protestantské církve ve zprostředkování tohoto profesionálně nadabovaného filmu široké veřejnosti. Mnozí z těch, které snímek oslovil, na sebe nechávali po skončení projekce kontakt, a křesťanská společenství se jim osobně věnovala.

Film Ježíš v češtině.

A navíc, tento snímek není tak krutý (na rozdíl od Pašií Mel Gibsona :-)), takže je vhodný také pro starší děti.

Pokud byste chtěli shlédnout originál v angličtině, zde je odkaz: https://youtu.be/-Td05XH0TDg?si=5NbfJ1eZihJ3eSj7 . Českou verzi najdete například zde: https://youtu.be/PsVoWfX7EQ4.